Náš projekt „Rezidence Louny“ v médiích

Kruhovou budovu v Lounech odborníci obdivují, díky investorovi zase ožije

Bydlení pro seniory a stacionář, dětská skupina, ordinace či bistro mají vzniknout v nevyužívaném objektu někdejší veterinární nemocnice v Lounech. Přestavba vyjde zhruba na 100 milionů korun a financovat ji bude soukromý investor, který kruhovou budovu koupil. Peníze shání i ve veřejné sbírce.

Bývalá veterina poskytne zázemí dětem i seniorům | (1:50) | video: iDNES.tv

„V současné době máme hotovou studii a projektovou dokumentaci a pracujeme na stavebním povolení,“ uvedla Jolana Jakoubková z nadačního fondu Senior Inn, který za projektem stojí.

Netypická kruhová stavba s plochou střechou a fasádou z boletických panelů stojí v Lounech od roku 1975.V nevyužívané veterinární klinice mají být byty pro seniory, ordinace lékařů či dětská skupina.Netypická kruhová stavba s plochou střechou a fasádou z boletických panelů stojí v Lounech od roku 1975. Po opravě v ní mají vzniknout bydlení pro seniory a stacionář, dětská skupina, zdravotnické ordinace či bistro.

Zahájení přestavby se plánuje na příští rok. V první etapě by měly být vybudovány prostory pro dětskou skupinu a denní stacionář pro seniory včetně komunitní zahrady. Pokud vše půjde tak, jak má, s otevřením se počítá následující rok.

Druhá etapa zahrnuje vybudování bytů a zahrady pro seniory včetně ordinací. Jejich dokončení je plánované v roce 2030. Celkem tam má být 36 bytových jednotek s jednou obytnou místností, kuchyňským koutem a samostatnou koupelnou.

Vlastník objektu před časem odkoupil od Loun za 1,2 milionu korun pozemek, který se nachází těsně u budovy, aby ho mohl přičlenit. Vedení města záměr investičního fondu vítá.

Netypická kruhová stavba s plochou střechou a fasádou z boletických panelů stojí v Lounech od roku 1975. Podle památkářů jde o nadstandardní architektonický počin své doby. Není však kulturní památkou.

Pro současného vlastníka byla rozhodující hlavně strategická poloha. „Louny jsme vybrali vzhledem k rozvoji města, blízkosti Prahy a dokončení dálnice do Prahy. Dalším důvodem byla architektura budovy a její vhodnost pro multifunkční projekt včetně polohy blízko centra města,“ dodala Jakoubková.

Zdroj: https://www.idnes.cz/usti/zpravy/veterina-investor-louny-kruhova-budova-fond-oprava-seniori-deti.A240530_122200_usti-zpravy_grr

https://www.csas.cz/cs/transparentni-ucty#/000000-0309100309/Senior-Inn-Pro,-nadacni-fond

Eva Krulišová