Pomoc uprchlíkům z Ukrajiny

Po vypuknutí válečného konfliktu na Ukrajině v únoru 2022 jsme okamžitě nabídli uprchlíkům z napadeného území bydlení v podobě plně vybavených bytů, základní potřeby pro život v novém prostředí, a to včetně kočárku a výbavičky pro malé miminko, které přicestovalo se svou maminkou a nejbližšími příbuznými.

Díky projektu „Krizová pomoc 2022“, který vypsala Nadace ČEZ jako rychlou finanční podporu organizacím poskytujícím pomoc uprchlíkům z Ukrajiny, se nám podařilo získat finanční částku ve výši 50 tis. Kč, která je cíleně určena na úhradu provozních nákladů spojených s ubytováním uprchlíků – např. vodné, stočné, energie), stravování, či materiální pomoc (potraviny, zajištění základních potřeb, léků, bezprostřední hmotnou pomoc, základní vybavení apod.).

 

Děkujeme Nadaci ČEZ, že pomáhá vždy rychle a cíleně tam, kde je potřeba!!!

Mediální gramotnost seniorů

Projektem, o který byl veliký zájem a byl velice pozitivně hodnocen ze strany účastníků, byla série čtyř seminářů zaměřených na získání informací o dezinformacích a zejména jejich poznání, dále poskytnutí informací o ochraně osobních údajů a seznámení s bezpečnou prací s počítačem a telefonem. Semináře proběhly na konci roku 2021, byly určeny pro zájemce ze strany seniorů a účast na nich byla zdarma. Projekt byl realizován s finanční podporou hlavního města Prahy a pod záštitou Úřadu Městské části Praha 4 – Kunratice.

Knihovna přijede k Vám – Knížku z knihovny si vyberete v klidu svého domova

V rámci tohoto projektu za Vás naši dobrovolníci vyřídí přihlášku do knihovny, vybrané knihy donesou nadšeným čtenářům domů a po jejich přečtení je zase vrátí zpět do knihovny. Dobrovolníci si s Vámi rádi popovídají i poradí s dalším výběrem knížek. Každý, kdo má zájem o tuto službu, se může hlásit v knihovně nebo na webových stránkách nadačního fondu. Služba je bezplatná! První zapojenou knihovnou do projektu se stala Místní veřejná knihovna v Kunraticích.

Každému správné brýle – Zařídíme Vám správné brýle u Vás doma

Optický poradce Vás navštíví u Vás doma a Vy si v klidu svého domova, případně za pomoci svých nejbližších, budete moci vybrat ty nejvhodnější brýle. Kompletní hotové dioptrické brýle obdržíte s originálním pouzdrem. Návštěva optického poradce i dodání nových brýlí je pro Vás zcela zdarma. Projekt probíhá ve spolupráci s oční optikou OptikDoDomu.

 

Nebuďte sami – budeme s Vámi

Naši dobrovolníci navštíví nejen klienty v Domově seniorů v Říčanech, ale také Vás přímo u Vás doma a podle Vašeho zájmu si s Vámi budou povídat nebo Vás doprovodí na vycházce mimo domov. Potěšíme Vás návštěvou!